top of page

ESTADA A CANET DE BERENGUER

COPA A ABSOLUTA JACA 

image.png
image_edited.jpg

El dissabte dia 01/06/2024 s’ha dut a terme la Copa de Judo Abosluta Jaca 2024 - 40º Trofeo Pirineos Memorial Jose María Lacasta en el Pavelló Olímpia de Jaca.

El Centre de Centre de Tecnificació Priorat-Terres de l’Ebre va estar present amb Natàlia Penas Fornè -52.
Natàlia guanya en 1/4 de final a la Aragonesa Sara Obon, en semifinals a la madrilenya Margalida Bonaventura accedint a la final contra la Navarra Paula Berloegui perdent en Golden score després de realitzar un combat molt igualat on podia haver caigut del costat de Natalia.
Finalment aconsegueix l’argent i refermant-se en segon lloc en el ranking de Copes d’Espanya.

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE KYUS

image.png

Aquest dissabte 1 de juny es va porta a terme el Campionat de Catalunya de Kyus al pavelló Cem mundet de Barcelona on el Centre de Tecnificació Priorat-Terres de l’ebre va estar present amb Adrià Roche Luna i Daouda Samb Ndiaye -73, Ivan Roche Jodar -81, Andreu Fontanet Pegueroles +90 i Soraia Guzmán Domènech -70.


Sort diversa per als nostres competidors, Andreu guanya a Marc Luna del Judo Pineda de Mar, David Lorenzo del Judo els Monjos, Ruben Asto del Judo Tao , perden contra Juan Manuel Garrido del Judo Danès però fent-se en el l’or en la seva categoria Groc-Verd.
Ivan guanya a Mohamed Soufi del Judo Safa, perdent contra Javier Planas del Judo Vendrell anant a la repesca on guanya a Edgar Rodríguez del Esportiu Okaeri i perdent el següent contra Guillermo Navarrete del Judo Danès finalitzant en 7e lloc.Daouda guanya a Mikael Herrero del Judo Ippon Farnes, perdent contra Jonathna Agapito del Judoi Cerdanyola anant a la repesca on perd contra David Moreira del Judo Tao finalitzant 9e.
Soraia guanya a Elena Pokhodnya del Judo Pineda de Mar i perdent contra Candela Rodas del Judo la Salle Horta i Carla Hidalgo del Judo Av Montserrat finalitzant 3ra.
Adrià perd contra Abdallah Racheri del Judo Dojo Cambrils i no te repesca.

2a JORNADA LLIGA NACIONAL

image_edited.jpg

DIRECTES AL PLAY OFF! L’equip femení del Club Judo @escolapieslluria acaba la fase de grups de la Lliga Nacional de Clubs classificant-se per al play off💪🏽.

🥋En la 2a jornada de la Lliga, l’equip ha sumat 4 dels 6 punts possibles en imposar-se al Bushidokwai (MAD) per 3-2 i al J.C Kaizen (MAD) per 1-4, i perdre per 2-3 davant del Judo Móstoles (MAD).

🏆L’equip acaba la fase de grups amb 8 punts i es classifica per a la 3a jornada, en la qual es disputarà el play off i el títol de Campiones de 2a divisió, i l’ascens a 1a divisió.

EUROPEAN CUP MÀLAGA JUNIOR

image_edited.jpg

El passat diumenge 19 de maig es va portar a terme la Màlaga Junior European Cup el nostre club va estar representat per Natalia Penas Fornè en -52.
Aquest cop Natalia va perdre en 2na ronda contra la Polonesa KLIMCZAK KINGA, la qual consta com 13a del rànquing mundial Junior en un combat dur i molt igualat que es va decidir per shidos en el Golden Score no tenint opció a repesca.

CONCENTRACIÓ ANDORRA

image.png
image.png

El centre de Tecnificació Priorat-Terres de l'Ebre ha estat convidat a la Concentració de cap de setmana organitzada per @ordinoclubjudo.
Han estat tres sessions molt aprofitades que ens han permès treballar tècnicament i acumular volum de randoris aprofitant els convidats.
Gràcies per la vostra invitació, amabilitat i l'hospitalitat ens hem trobat com a casa, esperem poder tornar prompte!

CAMPIONAT D'ESPANYA INFANTIL I CADET DE JUDO 2024 

image.png

El passat cap de setmana (27-28 de Abril) s’ha dut a terme el Campionat d’Espanya Infantil i Cadet de Judo 2024 en el Pavelló Arena Navarra de Pamplona.
El Centre de Tecnificació Priorat-Terres de l’Ebre a estat representat en totes dues categories, en Infantil per Jordi Altés Obiols -50 i en Cadet per Claudia Martí Barrot-48.
En quant a resultats Claudia guanya en 1/8 de final a l’asturiana Sara Zapatero Montes, perdent en 1/4 de final contra l’andalusa Yahari Domingo Lopez, anant a la repesca contra la Valenciana Mara Jurado Gil perdent i quedant en 9a posició.
Jordi perd en primera ronda contra l’asturià Noe Rodríguez Lopez i sense opció de repesca.

1a JORNADA LLIGA NACIONAL

El passat diumenge, Natalia Penas Fornè -52kg va participat com a nou fitxatge de l’equip femení del @clubjudolluria,el qual va debutar a la 2a divisió femenina de la Lliga Nacional de Clubs, a Villaviciosa de Odón.

En aquesta primera jornada es van guanyar els 2 primers enfrontaments per contra els clubs madrilenys Ciempozuelos i Okami i van perdre contra el Getafe i el Manuel Jiménez per un ajustat 2-3 en uns enfrontaments en què l’equip partia amb desavantatge fruit d’estar amb una integrant menys a causa de la fortuïta acció que va apartar Sara Pérez de la competició per lesió.
Per la seva part Natalia va guanyar els seus 4 combats que va disputar. 
Des del Club Judo Tecnificació Priorat Terres de l’Ebre donem les gràcies a l’equip de Judo Escolàpies Llúria per haver contat amb Natàlia per aquesta lliga i ens afegim als desitjos de que Sara es recuperi el més ràpid possible d’aquesta lesió i torni a estar prompte al tatami la Sara, que ja endega el procés de recuperació de la lesió.

image_edited.jpg

XXXII TORNEIG INTERNACIONAL VILA D'ANDORRA LA VELLA 2024

image_edited.jpg
image.png
image_edited.jpg
image_edited.jpg

Aquest cap se setmana del 20 al 21 d’Abril s’ha portat el XXXII Torneig Internacional Vila d'Andorra la Vella 2024 al poliesportiu d’Andorra el Centre de Tecnificació a estat representat en totes les categories sent aquests el resultats i el judokes que han participat:
 

Sènior: Ainoha Martin Fabregat +70 2na i Andreu Pérez Chaparro -90 5è.
Cadet: Rafa Martí Barrot -55 1r, Karol Ostaszewski -50 3r, Mohamed Semmi Chadly -66 i Soraia Guzman Domènech +63 participació. 
Infantil: Julen Mora Curto -55 1r, Jordi Altes Obiols -50 2n, Lluc Sangenís Grau -50 5è, Nuria Ventura PIÑANA +57 5a, -50 Mateu Guzman Domènech 7e. 
Alevins: Aitor GLIGA ANGHEL -50 3r, -66 Adam BINOUMAR MORA i Mehdi ABACH TANCU tots dos 3r
Benjamins: Àlex SORRIBES VILANOVA -40 1r, Cristian IONUT COLTAN +44 1r, Èric SOSA BARCELÓ -30 1r, Julia ALTES OBIOLS -33 2na, Joel ADAME CABALLERO -33 3r, Africà RAMON GIMENO -33 3ra, Megan TUREGANO MURIA -30 4ta, Raquel ALBIOL SEGOVIA -27 5na, Lluc VILLAMON IZQUIERDO -33 5e i Vera CORREIA TORRES -25 5na. 

SUPERCOPA D'ESPANYA SÈNIOR A MARÍN 

image_edited.jpg
image_edited_edited.jpg

Aquest dissabte dia 13 d’abril el Centre de Tecnificació Priorat-Terres de l’Ebre en la categoria Absoluta en la Supercopa de Espanya de Judo Absoluta en el Pabellón Deportes Do Cpr Plurilingüe Sei San Narciso De Marín (Pontevedra) amb Natàlia Penas Forné -52.
Natàlia comença la seva participació en semifinals contra la Navarra Paula Beorlegui Oses (la qual seria Campiona de la Supercopa) perdent i anant directe a la lluita pel bronze contra la Castellana-lleonesa Carla Mateos a la que va guanyar per ippon fent-se amb el bronze i col·locant-se tercera en el rànquing de Copes i Supercopes d’Espanya Absolut.

TALLER DEFENSA PERSONAL

image.png
image.png

Aquest dissabte dia 13 d’abril el Centre de Tecnificació Priorat-Terres de l’Ebre ha estat per la tarda en el taller de defensa personal organitzat per l’associació de dones de Xerta amb la col·laboració de l’Ajuntament de Xerta i impartit pels nostres entrenadors.

ENTRENAMENT FEDERATIU

Aquest dissabte dia 13 d’abril el Centre de Tecnificació Priorat-Terres de l'Ebre ha estat present en l’entrenament Federariu Infantil i Cadet Federatiu realitzat en la Sala de Judo de les instal·lacions Esportives Sant Ignasi. (Jesuïtes de Sarrià) amb Rafa, Jordi i Claudia per tal de preparar el Campionat d'Espanya Infantil i Cadet

image_edited.jpg

4a JORNADA LLIGA MEDITERRÀNIA

image.png
image.png

El passat 7 d'abril el club es va organitzar a Tortosa la quarta i última jornada de la Lliga Mediterrània, amb les categories Minipatufet, patufet, prebenjamí, benjamí i aleví. On hi va haver la participació de Clubs de Catalunya, Comunitat Valenciana i de Toledo, amb més de 180 nens participant sent una competició important per al creixement dels judokes d'aquestes categories. 

RÀNQUING B INFANTIL JOSEP PONS

image.png
image.png
image_edited_edited.jpg

 El dissabte 6 d'abril en el Rànquing B Infantil Josep Pons al pavelló municipal del Vendrell El club Tecnificació Priorat-Terres de l’Ebre va estar representat Liam Rosell Hita -42, Mariona Martínez Matamoros -44, Jordi Altes Obiols, Lluc Sangenis Grau i Mateu Guzmán Domènech -50, Julen Mora Curto -55 i Nuria Ventura Piñana +63.

Lluc guanya a Aleix Planas del Dojo Tarraco, Jofre Camprubi del Judo Santpedor, en semifinals a Mario Crovetto del Judo Danes ficant-se en la final on la fa contra el seu company d’equip Jordi Altes al qual aconsegueix guanyar i es fa amb l’or,

Jordi guanya a Cesar Pizarro del Judo Santpedor, en semifinals a Eric Jurado del Tomodachi Judo i accedint a la final on perd i contra Lluc, però assegurança una plaça al campionat d’Espanya infantil.
Julen guanya a Koba Davladze del Dojo Lleida, a Daniel Cabello del Judo Hospitalet, accedint a semifinals on perd contra Hugo Tejero del Judo Tarraco, anant directe al combat pel bronze on guanya a Nicolas Julia del Esportiu Maristes Sant Joan i fent-se en un lloc al pòdium. 
Nuria competeix en el format de lliga on guanya a Ares Oriol del Dojo Lleida i Anna Martínez del Judo Musibi i perd contra Judith Pelufo del Judo Av Montserrat finalitzant 2na.
Mariona també competeix en lliga, però perd els seus combats contra Yumi Tajiri del Judo Hospitalet Infant i Sayuri Uetmasu del Judo Olerdola finalitzant tercera.
Liam i Mateu participació.

STAGE MISATO NAKAMURA

El passat 30 de març dos dels nostres judokes, Natalia i Ainoha, van anar a l'entrenament que organitza el club dejudo okaeri i Toshi a Castelldefels, gràcies a la federació catalana de judo. On Misato Nakamura, dues vegades medallista olímpica a -52 kg, els va dirigir la classe explicant les seves tècniques.

image_edited.jpg

STAGE SETMANA SANTA

El passat dilluns 25 fins al 27 de març, per Setmana Santa, alguns dels nostres judokes es van desplaçar fins a Madrid per entrenar a Brunete, al dojo Quino, on hi ha diversos judokes classificats per als jocs olímpics de París 2024 i a l'entrenament de tecnificació de Madrid a Villaviciosa de Odón.

image.png
image_edited.jpg

EUROPEAN CUP D'ANADIA (PORTUGAL) JÚNIOR

El passat 24 de març Natàlia a -52 kg va desplaçar-se fins a portugal per la copa d'europa júnior. En aquesta guanya a la portuguesa Ines Arriaga i l’espanyola Daniela Rivero, arribant a ¼ de final contra la Austriaca Carina Klaus perdent el combat al Golden Score, anant a la repesca contra l’espanyola Paula Gonzalez on perd i finalitza 9na en la seva primera European Cup i amb uns molts bons combats

image_edited.jpg

RÀNQUING B CADET ANTONIO NACENTA

image.png
image.png
image.png

El dissabte 23 de Març, en el Rànquing B Antonio Nacenta al pavelló municipal del Vendrell El club Tecnificació Priorat-Terres de l’Ebre va estar representat per Clàudia Martí Barrot -48, Rafael Martí Barrot -55, Karol OstaSzewski, Adrià Roche Luna i Daouda Samb Ndiaye -73.
Quant a resultats al rànquing català, Clàudia guanya a Nora Vinals del Club Judo Moià, Ruth Maestre del Judo Mataró, en semis a Aya Chiari del Judo Hospitalet i en la final a Ivet Beltran d’Osona Judo conquistant l’or i assegurant-se una plaça al campionat d’Espanya cadet.
Rafa guanya a Aniol Dilme de l’Esportiu Vall de Terri, Marc Basart del Judo Llúria, en semifinals a Roger Ferrer del Judo Vilafranca Vilanova i en la final a Hugó Alonso del Judo Rei.
Karol perd contra Tony Mendoza del Cerdanyola Judo i en la repesca contra Kenta Uetmasu del Judo Olèrdola.
Daouda perd contra David Khubaev del Judo Condal sense opció de repesca.
Adrià perd contra Darius Valentin del Judo Barbera repescant i perdent contra Gabriel Prado del Judo Av. Montserrat.

STAGE DAVID GARCIA TORNÉ

El passat dia 16 de març el club va desplaçar-se cap a Salou per realitzar l'estada de David García Torné qui està classificat per anar als jocs olímpics. 

image.png

3a JORNADA LLIGA MEDITERRÀNIA

El passat 25 de febrer el club es va desplaçar cap a Reus on es va dur a terme la segona jornada de la Lliga Mediterrània, amb les categories Minipatufet, patufet, prebenjamí, benjamí i aleví. On hi va haver la participació de Clubs de Catalunya, Comunitat Valenciana i de Toledo, amb més de 190 nens participant sent una competició important per al creixement dels judokes d'aquestes categories. 

image.png
image.png

CAMPIONAT D'ESPANYA JÚNIOR

Aquest cap de setmana s'ha portat a terme el Campionat d'Espanya Júnior en el pavelló Príncipe Felipe de la ciutat d'Arganda del Rey (Madrid) el centre de tecnificació Priorat-Terres de l'Ebre ha estat representat per Natàlia Penas Fornè -52 i Ainoha Martin Fabregat -78


Natàlia comença la seva competició en 1/8 de final per ser cap de sèrie on guanya a la gallega Marta Gaitero, perd en 1/4 contra la Valenciana Joanet Buldain (la que seria 3a), té repesca i guanya a l'asturiana Nayara Cuervo, el següent combat que dona accés a la lluita pel bronze el perd contra la madrilenya Laura Gómez (la que seria 3a) i queda finalitzant 7a
Ainoha guanya el primer combat contra la madrilenya Clàudia GUIJARRO perd en 1/4 de final contra la valenciana Aitana Sala Cano (la que seria 3a), va a la repesca on guanya l'asturiana Covadonga Fernández, i a la basca Lore Austing, el que fa que accedeixi al combat pel bronze contra la canària Laura Volo on perd i finalitza 5a en el seu primer any de júnior.

image_edited.jpg

SÚPERCOPA ESPANYA INFANTIL I CADET ALACANT - ISABEL FERNÁNDEZ

image_edited.jpg
image_edited.jpg
image.png

Aquest cap de setmana s’ha portat la Súper copa de Espanya infantil i cadet Alacant - Isabel Fernández al pavelló centro de Tecnificación Deportiva de Alicante.


El club Tecnificació Priorat-Terres de l’Ebre va estar representat per Clàudia Martí Barrot -48, Rafael Martí Barrot -55 en cadets i en infantils per Jordi Altés Obiols, Lluc Sangenis Grau tots dos en -50


Quant a resultats destacar a Clàudia que en 1/8 de final guanya a la madrilenya Paula Fernàndez, en ¼ a l’aragonesa Daniela Teres, arribant a la semifinal i perdent contra l’andalusa Yahari Domingo, accedint directament al combat pel bronze contra l’aragonesa Angie Guerrero a la qual guanya i obté la medalla d’argent.
Per la seva part Rafa perd en primera ronda contra el gallec Hugo Plaza i no te opció a repesca.
Jordi perd el primer combat de la seva lliga contra el Valencia Eduardo Sanchez, guanyant després al murcià Pablo Tarraga i al Madrileny Daniel Turegano i accedint al bloc final on perd contra l’andalús Lucas Villalba finalitzant en 7e lloc.
Lluc guanya els seus combats de lliga contra l’andalús Hugo Molino i el madrileny Adrian Vega, accedint al bloc final on perd contra el valencià Marcos Agullo i finalitza en 7e lloc.

2a JORNADA LLIGA MEDITERRÀNIA

El passat 25 de febrer el club es va desplaçar cap a Reus on es va dur a terme la segona jornada de la Lliga Mediterrània, amb les categories Minipatufet, patufet, prebenjamí, benjamí i aleví. On hi va haver la participació de Clubs de Catalunya, Comunitat Valenciana i de Toledo, amb més de 190 nens participant sent una competició important per al creixement dels judokes d'aquestes categories. 

image.png

FASE SECTOR EST JÚNIOR

Aquest dissabte dia 24 de febrer s'ha portat a terme la fase sector Est júnior al Complex esportiu de Badia del Vallès en la que han competit els millors judokes de la categoria les autonomies de Catalunya, Comunitat Valenciana, Balears i Múrcia.


On el Centre de Tecnificació Priorat-Terres de l'Ebre ha estat representat per Ainoha Martin Fabregat -78.
En la seva categoria s’ha fet una lliga de 3 participants on ha perdut contra la valenciana Aitana Sala Cano i contra la catalana Maria Mas Garcia, tot i aquestes derrotes ha finalitzat, en 3r lloc, aconseguint el bronze i el pas al campionat d’Espanya júnior.
Ainoha estarà acompanyada de Natàlia Penas Fornè -52 la qual ha aconseguit la classificació directa en situar-se com a primera del Rànquing Nacional de Copes Júnior.

image.png

CAMPIONAT DE CATALUNYA JÚNIOR

image.png
image.png

Aquest dissabte dia 17 de febrer s’ha portat a termini el Campionat de Catalunya Júnior al CEM Mundet l'última prova puntuable del rànquing català júnior amb l'objectiu de buscar un lloc en la Fase Sector Est (primera part campionat d'Espanya Júnior) dels que encara no estan classificats.
El nostre club a comptat amb la participació de Natalia Penas Forne -52, Soraia Guzmán Domènech -70, Ainoha Martin Fabregat -78 i Andreu Pérez Chaparro -90.


En aquesta competició hi han participat pocs judokes donat que coincidia amb la FUENGIROLA CADET EUROPEAN CUP 2024.
Això ha propiciat que la majoria de categories es disputessin en la modalitat de lliga inclòs en algunes categories com la de Natalia i Ainoha eren al millor de tres combats, ja que només hi havia dos judokes.
En quant a resultats Natalia guanya els dos combats contra Alexia Vendrell del Club Judo Rei fent-se amb l’or i proclamant-se Campiona de Catalunya.
Ainoha a l’igual que Natàlia guanya els dos combats contra Maria Mas del Judo Lluira.
Andreu guanya contra Pol Guinar del Judo Condal i Marti Fontanillas del Judo Baix Montseny, perdent contra Esteve Gaona del Judo Santpedor, el que fa que finalitzi segon en la seva lliga i lluiti la semifinal contra Roman Tshagharyan del Judo Louis, perdent la mateixa i finalitzant en 3r lloc i amb un merescut bronze.
Soraia perd dos combats contra Meritxell Tudela del Judo Avda. Montserrat i Stella Imparato del Judo Lluiria finalitzant en 5e lloc.

CAMPIONAT DE CATALUNYA INFANTIL

image.png
image_edited.jpg

Aquest passat dia 10 de febrer al pavelló municipal del Vendrell el Campionat de Catalunya Infantil tercera prova puntuable per al rànquing català.


El club Tecnificació Priorat-Terres de l’Ebre va estar representat per Mariona Martínez Matamoros -44, Nuria Ventura Piñana +63. Liam Rosell Hita -42, Jordi Altés Obiols -50, Lluc Sangenis Grau i Julen Mora Curto -55
Quant a resultats destacar a Jordi que guanya a Pau Gombau del Judo Amposta en 1/8, a Gonzalo Godoy de Judo Els Monjos en ¼ a Semifinals a Eric Jurado del Tomodachi Judo, arribant a la final on perd contra Mario Crovetto del Judo Danès aconseguint el subcampionat, per la seva part Lluc perd contra Pol Garcia del Judo Tàrraco, repescant i guanyant a Jofre Camprubí del Judo Santpedor, Daniel Gonzalez del Judo Badia a Blai Passarell del Judo Moia arribant a la lluita pel bronze on guanya a Eric Jurado del Tomodachi Judo i aconseguint el tercer lloc.
Nuria competeix en lliga on guanya a Amira Belarbi del Judo Barcelona Nord, Anna Martínez del Judo Musubi, Judith Pelufo del Judo Avda. Montserrat i perdent contra Ares Oriol del Dojo Lleida, arribant a un empat que fa que es torni a repetir la lliga, on Nuria perd el seus combats i queda tercera aconseguint el bronze.
El mateix cas passa amb Mariona la qual perd en lliga contra Sayuri Uematsu del Judo Olèrdola i Julia Maltas del Judo Mataró i guanya a Yumi Taijiri del Judo L'Hospitalet de L'Infant, tornant a repetir aquests combats on els perd tots i finalitza en quarta posició.
Julen per el seu combat contra Axel Boudou i es queda sense repesca, per la seva part Liam perd contra Ababacar Toure de l’Esportiu Girona i en repesca contra Darius Gabriel del Judo Mataró

CAMPIONAT DE CATALUNYA CADET

image_edited.jpg
image_edited.jpg

Aquest passat dia 03 de febrer al pavelló municipal del Vendrell el Campionat de Catalunya Cadet i tercera prova puntuable per al rànquing català.


El club Tecnificació Priorat-Terres de l’Ebre va estar representat per Clàudia Martí Barrot -48, Rafael Martí Barrot -55 i Daouda Samb Ndiaye -73.
Quant a resultats destacar a Clàudia va competir en el format de lliga guanyant a Ruth Maestre Duran del Judo Mataró, perdent contra Aina Hernández del Molins de Rei, quedant segona en la seva lliga creuant-se en semifinals amb la judoka de l'Osona Judo Club Ivet Beltran guanyant-la, accedint a la final contra la judoka del club Judo Hospitalet Aya Chiairi a la qual guanya es proclama campiona.
Rafael guanya en 1/8 al judoka de l’Esportiu Okaeri Aran Pérez, en 1/4 al judoka de l'Esportiu Vall del Terri Aniol Dilme, semifinals contra el judoka de La Salle Horta Ferran Ruiz, on perd, accedint directament a la lluita pel bronze on guanya al judoka del Judo Rei Alonso Paloma, i finalitza amb un merescut bronze.
Per la seva part Daouda perd en segona ronda contra el judoka del Dojo Tamashi Rubén Mena, i no tenen opcions de repesca.

1a JORNADA LLIGA MEDITERRÀNIA

El passat 28 de gener el club es va organitzar i participar en la primera jornada de la Lliga Mediterrània, a Falset, amb les categories Minipatufet, patufet, prebenjamí, benjamí i aleví. On hi va haver la participació de Clubs de Catalunya, Comunitat Valenciana i de Toledo, amb més de 170 nens participant sent una competició important per al creixement dels judokes d'aquestes categories. 

image.png

COPA D'ESPANYA CADET EL VENDRELL 2024

image.png
image.png

Aquest passat dia 20 de gener al pavelló municipal del Vendrell la Copa de España Cadete El Vendrell 2024.


El club Tecnificació Priorat-Terres de l’Ebre va estar representat per Clàudia Martí Barrot -48, Karol OSTASZEWKI -50, Rafael Martí Barrot -55, Soraia Guzmán Domènech -70 i Daouda Samb Ndiaye -73.
Quant a resultats destacar a Clàudia que en ¼ de final guanya a la catalana Aya Chiairi, en semifinals a l’andalusa Yahari Domingo López arribant a la final contra la catalana Ivet Beltran Maruenda, quedant Sots campiona
Soraia guanya a la Valenciana Alícia Hinschberger Molto, perdent en ¼ de final contra la Catalana Ariadna Garrido Rodriguez, anant a la repesca on guanya a la judoka canària Isabel Sánchez Vega, i accedeix a la lluita pel bronze contra la catalana Stella Imparato Delminiari, finalitzant en 5a posició.
Rafael guanya a l’Andorra Joan GILABERT, perdent a continuació contra l’aragonès Aitor Rivero Santamaria, i 2n cap de sèrie, anant a la repesca contra el català Ferran Ruiz González, on perd i finalitza 9e.
Per la seva part Karol i Daouda perdent en primera ronda i no tenen opcions de repesca.

X COPA A D'ESPANYA JUNIOR - CIUTAT DE TORTOSA
SUPERCOPA D'ESPANYA INFANTIL - III MEMORIAL CRISTÓBAL DAUDÉN

image.png
image.png

El passat cap de setmana del 13 i 14 de gener al pavelló de Ferreries, a Tortosa, es va realitzar la Supercopa d'Espanya Infantil - III MEMORIAL CRISTÓBAL DAUDÉN i la X Copa A d'Espanya Junior - CIUTAT DE TORTOSA 2024. 

 

El dissabte 13, el club Tecnificació Priorat-Terres de l'Ebre va estar representat per Lluc Sangenis Grau, Jordi Altes Obiols, Ferran de Trastamara Fernández Cortijo, tots al pes -50 kg a la competició elit, i Núria Ventura Pinana al pes +63 kg a la competició promoció. 
Jordi Altes va quedar primer de la seva lliga guanyant a Giorgi LOBJANIDZE i Eduardo SANCHEZ DOBON, passant a bloc final on perd a quarts de final contra Mykyta MYKHAILOV quedant en 5è lloc. 
Lluc Sangenis i Ferran de Trastamara van perdre tots els combats de la seva lliga sense possibilista de passar al bloc final (fent participació).Núria Ventura va quedar 2a, perdent els dos combats que va realitzar contra Judith PELUFO CUEVAS.

 

El diumenge 14, el club Tecnificació Priorat-Terres de l'Ebre va estar representat per Natalia Penas Forné a -52 kg, Andreu Peréz Chaparro a -90 kg i Ainoha Martin Fabregat a -78 kg.
Natalia Penas va guanyar tots els combats de la lliga, primerament guanya a Mar BLANCHART MARIN, després a Gala Maria GARCIA LILLO, també a Elena RAMON RIBAS i per últim guanya a Daniela RIVERO SUAREZ, finalitzant 1a.
Ainoha Martin va guanyar el combat de quarts de final contra Ane SADORNIL ALONSO, en acabat perd a semifinals contra Mama COULIBALY TOURE, anat al combat de final de bronze on perd contra Candela PEREZ MUR, finalitzant 5è.
Andreu Peréz va perdre a vuitens de finals contra Alain LANDA CEBRIAN, anat a combat de repesca que també perd contra Daniel SHAPOVALOV.

ESTADA REIS TORTOSA

Imagen de WhatsApp 2024-01-02 a las 22.07.42_48fdc62d.jpg
Imagen de WhatsApp 2024-01-03 a las 20.34.57_b6c4ad41.jpg
Imagen de WhatsApp 2024-01-03 a las 20.35.24_f7056c0d.jpg

Estada de Reis organitzat pel nostre club els dies 2-3 i 4 de gener, amb assistència de diferents clubs de Catalunya i Andorra.

STAGE DE NADAL A PAMPLONA

Imagen de WhatsApp 2023-12-29 a las 12.11.13_7209a37e.jpg
Imagen de WhatsApp 2023-12-27 a las 21.05.40_1fbf60c1.jpg
Imagen de WhatsApp 2023-12-29 a las 12.37.17_6d30fccb.jpg

Stage de nadal organitzat per la @fnavjudo els dies 27-28-29 amb assitència de diferents clubs de Catalunya, La Rioja, de Castilla y León, del País Vasco.

RÀNQUING JÚNIOR JOSEP PONS I ENTRENAMENT I MENJAR DE NADAL

Cap de setmana intens per al Centre Tecnificació Priorat-Terres de l’Ebre, dissabte 16/12 es va disputa el Ranquing Junior 2023 - Josep Pons amb la participació de Natalia Penas Forne-52, Soraia Guzman Domenech -70, Ainoha Martin Fabregat -78 i Andreu Perez Chaparro -90.
Natalia perd contra Maria Gil judoka del Judo Hospitalet de L’infant per Han Soku make, guanya a Gisela Molina judoka del Club Judo Danes per Fusen-gachi (incompareixença de la seva rival i ha Naroa Fallas judoka del Club Judo Setmenat, aconseguint la medalla d’argent.
Soraia perd contra Laia Margeli judoka del Club Judo Llagosta i contra Ainhoa Carrasco judoka del Club Judo Danes i guanyant a Carla Hildalgo del Club Judo Av Montserrat quedant en el 3r lloc i portant-se el bornze.
Ainoha guanya a Isona Cerro judoka Andorrana i perd contra Maria Mas judoka del Club Judo Lluria quedant 2na i penjant-se l’argent.
Andreu perd contra Aleix Beltran judoka del Club Judo Av Montserrat i no pot accedir a la repesca
El diumenge 17 s’ha portat a terme un entrenament, infables i manualitats de totes les categories del Centre de Tecnificació amb alumnes de totes les delegacions i de les seves seus extraescolars i una assemblea corresponent al 2023.

Imagen de WhatsApp 2023-12-16 a las 13.19.11_9d79a880.jpg
Imagen de WhatsApp 2024-01-03 a las 17.40.43_c8d9151e.jpg
Imagen de WhatsApp 2024-01-03 a las 17.40.44_7fa66637.jpg

CAMPIONAT D'ESPANYA ABSOLUT

El passat dia 01/12 es va portar a terme el Campionat d'Espanya Absolut en el Navarra Arena de Pamplona.
El centre de Tecnificació Priorat-Terres de l'Ebre va estar representat per Natàlia Penas Forne en -52, la qual formava part de la selecció catalana de judo.
Entra en segona ronda on perd contra la canària Daniela Rivero (la qual finalitza 5a) i no tenim opció a repesca.
Una competició on pels nervis de ser el seu primer Absolut no ha pogut demostrar el treball i la qualitat que té.
Ara a seguir treballant perquè no sigui l'últim i a preparar el Rànquing A de Catalunya Júnior.

Captura.JPG

RÀNQUING CATALÀ RAMON SANZ I XXIII VILA DE FALSET

Imagen de WhatsApp 2023-11-25 a las 11.43.56_864f3dfd.jpg
Imagen de WhatsApp 2023-11-25 a las 16.13.14_03040340.jpg
Imagen de WhatsApp 2023-11-26 a las 17.54.51_776524b9.jpg
Imagen de WhatsApp 2023-11-26 a las 17.54.34_0648ea9a.jpg

Cap de setmana intens per al Centre de Tecnificació Priorat -Terres de l'Ebre. Dissabte 25 de novembre al Cem LLars Mundet de la ciutat de Barcelona es portava a terme de matí el Rànquing A Cadet Ramon Sanz i a la tarda la competició de pas de grau.
El nostre club va estar present amb els Cadets: Clàudia Martí Barrot -48, Soraia Guzmán Domènech -70, Karol Ostaszewski -46, Rafa Martí Barrot -55, Adria Roche Luna -66 i Daouda Samb Ndiaye -73 i en pas de grau amb Aaron Cervera Jiménez.
Quant a resultats: Karol guanya en la seva lliga a Artur Casanova del Club Judo la Salle i Enric Gracia del Club Esportiu Santpedor, en semis a Pau Esquius del Club Esportiu Arts Marcials Sancho i en la final a Sergi Alastre del club Esportiu Judo Santpedor aconseguint l'or. Clàudia en 1/4 de final a Noa Reyes del club Associació Esportiva Karate-Judo La Llagosta en semifinals a Aina Hernández del Club De Judo Molins De Rei accedint a la final on guanya per Fusen-gachi (incompareixença de la seva rival, ja que es va lesionar en semifinals).
Rafa perd en primera ronda contra Hugo Alonso del Club Judo Rei, accedint a la repesca on guanya a Adria Cervera de l'Associació Judo Cardedeu, Aniol Dilme del Club Esportiu Vall de Terri, Genis Florenza del Club Judo i Jui-Jitsu Mora arribant a la lluita del bronze contra Marc Bassart del Club Judo La Llagosta al qual també guanya i es porta el bronze. Soraia perd contra Laia Serrat del Club Judo Danes i en la repesca contra Ariadna Garrido del Judo Barbera finalitzant 7a,Daouda guanya a Jaume Coll del Club escola Judo Cambrils, perd contra Darlus Valentin del Judo Barbera anant a la repesca on cau contra Marc Orus del Club Judo Baix Montseny. Adria perd contra Arnau Ferre del Club Judo els Monjos.
Aaron per la seva part guanya 5 combats i aconsegueix els punts per l'examen de segon Dan via competició.

Diumenge 26 de movembre el club va organitzar el XXIII Vila de Falset en les categories Benjamí-Alevi amb participació de Clubs de Catalunya, Comunitat Valenciana i de Toledo, amb un total de 152 judokes on ha regnat el companyerisme i el judo, sent una competició important per al creixement dels judokes d'aquestes categories i per on han passat judokes com Luis Barroso i Airoa Martin Carriches.

COPA A CADET I INFANTIL A BARBASTRO

Imagen de WhatsApp 2023-11-18 a las 17.04.51_310994da.jpg
Imagen de WhatsApp 2023-11-18 a las 17.04.51_77d8edf1.jpg
Imagen de WhatsApp 2023-11-18 a las 17.03.08_581807fc.jpg

Aquets cap de setmana s’ha dut a terme la Copa A Espana Cadet I Infantil Barbastro 2023 on Centre de tecnificació Priorat-Terres de l’Ebre ha estat representat pels judokes Cadets Rafel i Claudia Martí Barrot en -55 i -48 kg respectivament i Karol Ostaszewki - 50i en Infantils per Jordi Altes Obiols, Ferran de Trastamara Fernàndez Cortijo, Lluc Sanguenis Grau, Mateu Guzmán Domènech i Julen Mora Curto.
Pel que fa a Cadets Rafa guanya en primera ronda al judoka extremeny Victor Blanco, perdent en segona contra el judoka basc Cristopher Pena i quedant sense opcions de repesca.
Karol perd en per en primera ronda contra el judoka valencià Bernat Llobet, aconseguint repescar i perdent de nou contra el judoka Castella leones Javier Campos.
Claudia en segona ronda guanya a judoka balear Dina Hamri, en 1/4 de final a la judoka càntabra Daniela Muñiz segona cap de sèrie, en semifinals perd contra la judoka balear Marta Pérez 4a cap de sèrie, anant directe a la final de bronze contra la judoka castellanolleonesa Àngela Higuero a la qual guanya i es penja el bronze.
En quant als infantils: Ferran guanya a l’andorrà Cristian Palacios i al valencià Martin Georgiev passant al bloc final on perd contra l’aragonès Alberto Anoro i finalitza 9e.
Jordi guanya al català Pau Ortega, al Rioja Manel Martínez i perd contra el el valencià Eduardo Sánchez passant al bloc final on per contra el valencià Mykyta Mykhailov i finalitza 9e
Lluc guanya la seu company Julen Mora i perd contra el valencià Samuel Rivadulla passant al bloc final on perd com els seus companys contra un altre cop el valencià Samuel Rivadulla i finalitza 5e
Julen per el dos combats contra Lluc i contra el valencià Samuel Rivadulla sense opció de continuar Mateu per els tres combats contra l’aragonès Eduardo Latras, el càntabre Agustín Morante i el valencià Mykyta Mykhailov.
Ara a prepara el pròxim cap de setmana on es diputarà el Ranquing “A” Cadet Catalunya Ramon Sanz al Cem Mundet (Barcelona)

FASE SECTOR EST ABSOLUT AL CEM LLARS MUNDET I 7a COPA MOIANÈS DE JUDO

Imagen de WhatsApp 2023-11-11 a las 13.25.39_beb5285f.jpg
Imagen de WhatsApp 2023-11-11 a las 13.25.39_02c9adf9.jpg
Imagen de WhatsApp 2023-11-12 a las 14.07.31_441064c5.jpg

Aquest dissabte dia 11 de novembre s'ha portat a terme la fase sector Est absolut al Cem Llars Mundet en la ciutat de Barcelona en la que van competir els millors judokes de la categoria les autonomies de Catalunya, Comunitat Valenciana, Balears i Múrcia.
On han participat els judokes del Centre de Tecnificació Priorat-Terres de l'Ebre Natàlia Penas Forné - 52 i Aaron Cervera Jiménez en -66.
Aaron ha arribat just de forces degut a un procés víric que l'ha tingut pràcticament sense entrenar tota la setmana, perdent contra el judoka valencià Luis Sedano Castells i en la repesca contra el Judoka català Álvaro Barragan López.
Natàlia comença la seva competició en semifinals on guanya a la judoka valenciana Esther Loriente Marin ficant-se en la final contra la judoka catalana Maria Gil Sáez, on perd quedant segona, un resultat que li dona accés a la final del Campionat d'Espanya Absolut de judo, que es disputarà el pròxim 1-2 de desembre a Pamplona.

El diumenge dia 12 de novembre va ser el torn dels Alevins j Benjamins en la 7a Copa Moianès de Judo celebrada al Pavelló Municipal de Moià i organitzada pel Club Judo Moià @davidrocaclubjudomoia
El nostre club va estar representat pels Alevins Aaron Puig i Aitor Gliga i el Benjamí Mehdi Abach.
Bons combats, ben lluitats, a seguir treballant i sumant experiència
Quant a resultats: Medhi 6e, Aarón 5e , Aitor 5è.

50è TROFEU INTERNACIONAL CIUTAT DE BARCELONA, SUPERCOPA D'ESPANYA ABSOLUTA I GALA DE LA FEDERACIÓ CATALANA DE JUDO I D'ALTRES ESPORTS

Imagen de WhatsApp 2023-11-04 a las 13.57.40_038284c3.jpg
Imagen de WhatsApp 2023-11-04 a las 20.14.28_e443126b.jpg

Aquest dissabte dia 03 d'octubre al Cem Mar Bella de la ciutat de Barcelona s'ha celebrat el 50è Trofeu Internacional Ciutat de Barcelona, Supercopa d'Espanya Absoluta de Judo
El nostre club ha estat representat per Natàlia Penas Forne - 52
Natàlia guanya en primera ronda a l'Andorrana Aida Babi, en 1/4 a la Catalana Maria Gil, en semis perd contra la catalana Julià Pérez accedint a la lluita pel bronze contra la Navarresa Ainara Garnika a la qual guanya i es fa en el bronze
Ara a preparar la fase sector Est del Campionat d'Espanya Absolut que és el dissabte vinent.

El m ateix dia, a l'Auditori del Gran Hotel Rey Don Jaime de Castelldefels es va dur a terme la de Gala de la Federació Catalana de Judo i Disciplines Associades, on es va fer el lliurament dels guardons als esportistes, tècnics i clubs més destacats de les darreres temporades. @fedecatjudo
El Centre de Tecnificació Priorat-Terres de l'Ebre va estar present amb la nostra judoca Ainoha Martin Fabregat @ainoha_martinn on va rebre el reconeixement al resultat obtingut en el Campionat d'Espanya Cadet on va finalitzar 3a en la categoria +70
Felicitar a Ainoha perquè continuï treballant com fins ara.

XXII TORNEIG INTERNACIONAL VILA D'AVILÈS, XI MEMORIAL AGUSTÍN PÉREZ, SUPERCOPA D'ESPANYA INFANTIL I CADET.


Aquest cap de setmana s'ha dut a terme el XXII Torneo Internacional Villa d'Aviles, XI Memorial Agustín Pérez, Supercopa d'Espanya Infantil i Cadet.
El nostre club a estat present en la categoria Júnior amb Natàlia Penas Forne -52, Ainoha Martin Fabregat +63 i Andreu Pérez Chaparro, en categoria Infantil amb Jordi Altes Obiols i Lluc Sangenis Grau tots dos en -50.
El dissabte torn dels Juniors, Ainoha perd contra l'andalusa Lucia Estrella, repescant i guanyant a la de la rioja Alejandra Goytia, accedint a la lluita pel bonze on perd contra la portuguesa Sara Barras, finalitzant 5a. Andreu perd contra l'asturià Diego Menéndez, accedint a la repesca on guanya al Rioja Ivan Beni i a l'asturià Adam Sánchez, accedint a la lluita del bronze on perd contra el vas Ibai Vega, finalitzant 5è.
Natàlia guanya en 1/4 a la portuguesa Maria Xavier, en 1/2 a Roxana Rocolta, accedint a la final contra l'asturiana Nayara Cuervo on perd per Shidos, fent-se amb l'argent.
El diumenge torn dels infantils: Lluc perd contra el valencià Eduardo Sánchez i l'asturià Noe Rodríguez i guanyant a l'asturià Jaime Vega, no posant a les finals.
Jordi guanya al gallec Xabier López, el castellanolleonès Hèctor Tobar i l'asturià Diego González accedint al bloc final en 1/8 torna a guanyar un altre cop al gallec Xabier Lopez, en ¼ a l'asturià Dario Pérez i en ½ perd contra l'andalús Matthew Iglesias aconseguint un mes que merescut bronze en la Supercopa Infantil.


Ara a continuar entrenat per a les pròximes competicions.

Al dissabte, també va tenir lloc un entrenament federatiu on van participar part dels nostres judokes.

Imagen de WhatsApp 2023-10-29 a las 08.54.40_c0f71ca7.jpg
entreno.JPG

RANQUING A CATALUNYA INFANTIL EMILIO SERNA I TORNEIG PETIT SAMURAI 21 i 22/10/23

Imagen de WhatsApp 2023-10-22 a las 13.39.51_04be06ec.jpg
web 23-24.jpg


Avui dissabte dia 21 d'octubre al Complex esportiu de Badia del Vallès s'ha dut a terme el Rànquing A Catalunya Infantil "Emilio Serna" El nostre club a participar Jordi Altés Obiols, Lluc Sangenis Grau, Mateu Guzmán Domènec, Ferran de Trastamara Fernández-Cortijo, Julen Curto Móra tots en -50 i Núria Ventura Piñana en +63.
Resultats *Julen Mora* guanya a Arnau Fernández del Princess Margaret School, Aleix Planàs del Judo Dojo Tàrraco, Lluc Sangenis company de club en 1/4, semifinals contra Soleyman Ba de l'Associació Esportiva Gironina De Judo, plantant-se a la final contra Daniel González del Judo Barbera perdent però amb un gran combat quedant 2n. *Jordi Altés* guanya a Edmon Sepoyan del Judo Hospitalet, Biel Fandos de l'Esportiu Arts Marcials Sancho, Mario Crovetto en 1/4 del Judo Blanes arribant a semifinals contra Daniel González (qui finalitzarà campió del rànquing) del Judo Badia on perd i accedeix a la lluita del bronze contra el seu company de club Ferran de Trastamara on el guanya quedant 3r. *Ferran de Trastamara* guanya a Roger Bisbal del Judo Louis, Leo González del Cerdanyola Club Judo Vallès, perdent en 1/4 de final contra Saleyman Ba de l'Associació esportiva de judo gironina, anant a la repesca i guanyant contra Albert Cardona Natació Terrassa, al seu company de club Lluc Sangenis i accedint a la lluita pel bronze contra el seu company de club Jordi Altés on perd quedant 5è. *Lluc Sangenis* guanya a Ricard Subiranas del Judo Ippon Farners perd en 1/4 de finals contra el seu company Julen Móra, accedeix a la repesca guanyant a Aleix Planàs del Judo Dojo Tàrraco i contra el seu company Ferran de Trastamara perdent i finalitzant 7è. *Mateu Guzmán* guanya a Gonzalo Godoy del Judo Els Monjos, perdent contra Daniel González del Judo Badia anant a la repesca on perd contra Jordi Manzano del club Esport 7. *Núria Ventura* ha competit en una lliga on ha guanyat a Anna Martínez del Judo Els Pallaresos, Marcela Nuñez del Esports Triops i perdent contra Judith Pelufo Judo Avda. Montserrat finalitzan 2na

El diumenge va tenir lloc el Taorneig Petit samurai creat per Andreu Pérez, alumne del Club Judo Priorat-Terres de l'Ebre, on els petits del club van fer un petit entrenament i una competició.

RANQUING A CATALUNYA INFANTIL EMILIO SERNA 21/10/23


Avui dissabte dia 21 d'octubre al Complex esportiu de Badia del Vallès s'ha dut a terme el Rànquing A Catalunya Infantil "Emilio Serna" El nostre club a participar Jordi Altés Obiols, Lluc Sangenis Grau, Mateu Guzmán Domènec, Ferran de Trastamara Fernández-Cortijo, Julen Curto Móra tots en -50 i Núria Ventura Piñana en +63.
Resultats *Julen Mora* guanya a Arnau Fernández del Princess Margaret School, Aleix Planàs del Judo Dojo Tàrraco, Lluc Sangenis company de club en 1/4, semifinals contra Soleyman Ba de l'Associació Esportiva Gironina De Judo, plantant-se a la final contra Daniel González del Judo Barbera perdent però amb un gran combat quedant 2n. *Jordi Altés* guanya a Edmon Sepoyan del Judo Hospitalet, Biel Fandos de l'Esportiu Arts Marcials Sancho, Mario Crovetto en 1/4 del Judo Blanes arribant a semifinals contra Daniel González (qui finalitzarà campió del rànquing) del Judo Badia on perd i accedeix a la lluita del bronze contra el seu company de club Ferran de Trastamara on el guanya quedant 3r. *Ferran de Trastamara* guanya a Roger Bisbal del Judo Louis, Leo González del Cerdanyola Club Judo Vallès, perdent en 1/4 de final contra Saleyman Ba de l'Associació esportiva de judo gironina, anant a la repesca i guanyant contra Albert Cardona Natació Terrassa, al seu company de club Lluc Sangenis i accedint a la lluita pel bronze contra el seu company de club Jordi Altés on perd quedant 5è. *Lluc Sangenis* guanya a Ricard Subiranas del Judo Ippon Farners perd en 1/4 de finals contra el seu company Julen Móra, accedeix a la repesca guanyant a Aleix Planàs del Judo Dojo Tàrraco i contra el seu company Ferran de Trastamara perdent i finalitzant 7è. *Mateu Guzmán* guanya a Gonzalo Godoy del Judo Els Monjos, perdent contra Daniel González del Judo Badia anant a la repesca on perd contra Jordi Manzano del club Esport 7. *Núria Ventura* ha competit en una lliga on ha guanyat a Anna Martínez del Judo Els Pallaresos, Marcela Nuñez del Esports Triops i perdent contra Judith Pelufo Judo Avda. Montserrat finalitzan 2na

web 23-24.jpg

CAMPIONAT DE CATALUNYA ABSOLUT 07/10/23

El dissabte 07 d'octubre s'ha portat a terme el Campionat de Catalunya Judo Absolut el nostre club Tecnificació Priorat-Terres de l'Ebre a participar amb Andreu Pérez Chaparro - 90, Ainoha Martin Fabregat - 78, Aaron Cervera Jiménez - 66 i Natàlia Penas Forne - 52.
Quant a resultats: Andreu perd el seu combat contra el judoka Jules BRESSAN del Club Judo Condal , i repescant contra el judoka Edgar IGLESIAS GARCIA del club Judo La Salle Horta, on torna a perdre.
Ainoha comença la competició en 1/4 perden el seu combat contra la judoka Ainoha López del Club Judo Danès accedint a la lluita pel bronze on torna a caure contra la judoka Amèlia SANCHEZ MARTINEZ del Club Tot Judo Reus, i finalitzant 5a.
Aaron guanya el seu combat per ippon contra el judoka Aleix CRIADO de l'Associació Esportiva Karate-Judo La Llagosta, en 1/8 guanya per hansoku make del seu rival el judoka Carl-Gustav KONT del Cerdanyola Judo Club Vallès 2010, en 1/4 torna a guanyar al judoka Jordi ÁLVAREZ del Club Judo Moia, en Semifinals perd contra el judoka Davit NINIASHVILI, del Club Judo Vital Esport, accedint a la lluita del bronze on guanya per abandonament del seu oponent el judoka Enric Alonso del Club Judo Louis emportant-se un merescut bronze.
Natàlia perd el seu combat contra la judoka Jana Cidb del Judo Rei i medalla europea, anant a la repesca contra la judoka Andorrana Alda Babi on guanya per shidos, el que li dona accés a la lluita pel bronze contra la judoka Mar Blanchart, del Club Judo Rei guanyant per Ippon i obtenim el bronze.

386905459_666395658581988_92913286499115780_n.jpg

COPA D'ESPANYA "A" A VALÈNCIA 30/09/23

Aquest dissabte passat dia 30 de setembre s'ha portat a terme la Copa A d'Espanya Júnior de judo Ciutat de València
El centre de tecnificació Priorat-Terres de l'Ebre a participar amb Andreu Pérez Chaparro - 90 i Ainoha Martin Fabregat - 78
Andreu perd en primera ronda contra el judoka Navarro Aritz Lavado Reta fent un bon combat, però sense opció de repesca, Ainoha perd en 1/4 de final contra la judoka basca Lore Austing Garate, arribant a la lluita pel bronze, però torna a perdre contra la judoka valenciana Aitana Sala Canó quedant en 5 e lloc
Ara toca prepara el sènior català que és la setmana vinent.

384936802_256990377295725_8326047952229868813_n.jpg
386180380_1332927040666315_8796869830771933540_n.jpg

XII MEMORIAL DE JUDO SANTIAGO OJEDA SUPER COPA DE ESPANYA EN JUNIOR, ENTRENAMENT FEDERATIU Y STAGE CANET DE BERENGUER 23/09/23

CANARIES.jpg
CANARIES2.jpg
CANET DE BERENGUER.jpg
ENTRENO FEDERATIU.jpg

El dissabte dia 23 de setembre es va porta a terme el XIII MEMORIAL DE JUDO SANTIAGO OJEDA SUPER COPA DE ESPAÑA "A" JUNIOR 2023 a la ciutat de Las Palmas de Gran Canàries on el Centre de Tecnificació Priorat-Terres de l'Ebre, ha estat representat per Natàlia Penas Forne -52, Andreu Perez Chaparro -90 i Ainoha Martin Fabregat -78
Diferent sort per als nostres judokes, Andreu perd el seu combat contra Marcos Martínez i no té opció de repesca, Ainoha competeix en una lliga on perd tres combats i guanya un.
Destacar a Natàlia la qual en 1/4 de final guanya per shidos (amonestacions) a la judoka francesa Ariane MASSAT, en semifinals on guanya per wazari a la judoka madrilenya Paula GONZALEZ SAN FRUTOS, arribant a la final on torna a guanyar per wazari contra la catalana Mar BLANCHART.
Aixi es porta l'or i uns punts molt valuosos per al rànquing de Copes d'Espanya
Ara a continuar preparant les pròximes competicions tant a nivell autonòmic com estatal.


Al mateix dissabte, un grup d'alumnes s'ha desplaçat fins Barcelona per realitzar un entrenament federatiu de judo.

Per altra banda, el centre de tecnificació Priorat-Terres de l'Ebre va participar en l'stage de @judoclubcanet on han estat 3 dies d'entrenament amb sessions tècniques, randoris, tallers de taping @fisioantares, coaching Ivan Salazar i altres on els nostres judokes han pogut gaudir al màxim aquesta experiència

STAGE MANRESA

STAGE MANRESA.jpg

Aquesta passada setmana, del 29-8 al 1-9 vam estar a Manresa al stage de pretemporada del CTJBM amb el grup de competició infantil, cadet i júnior. Vam poder realitzar uns bons entrenaments durant aquests quatre dies amb molts de randoris.
Donant per finalitzada la pretemporada.

DIA DE L'AMIC

amic.jpg

El passat 6 de setembre va tenir lloc el dia de l'amic. On els nostres judokes més petits van disfrutar d'una tarda de judo amb els seus amics.

INICI DE CURS 2023-2024

Imagen de WhatsApp 2023-08-24 a las 11.12.33_c4b6b57c.jpg

El dia 4 de setembre iniciem nou curs de Judo a la delegació de Falset i el dia 5 de setembre iniciem nou curs de Judo a la delegació de Tortosa.


El Judo és un art marcial que, a més a més, és un esport Olímpic molt complet.
En el Judo aprenem a autodefensar-nos i competir. També ens aporta autoestima. I per rematar-ho ens estem divertim fent exercici.
És ideal per la pràctica de nens i adolescents, recomanat per la UNESCO, pels valors que aporta més enllà de la pràctica esportiva com l'amistat, l'autocontrol, el respecte, la modèstia, l'honor, l'honestedat, la valentia i la cortesia.

Imagen de WhatsApp 2023-08-24 a las 11.12.46_4bc74816.jpg

ENTRENAMENT BINEFAR

BINEFAR.jpg

El dia 16 d'agost els judokes del Tecnificació Priorat-Terres de l'Ebre van realitzar un entrenament convidat pel @clubjudobinefar
On van realitzar sessió tècnica i combats per tal de continuar agafant forma en aquesta pretemporada

ESTADA A CANET DE BERENGUER

COPA D'ESPANYA CADET EL VENDRELL 2024

image.png
image.png

Aquest passat dia 20 de gener al pavelló municipal del Vendrell la Copa de España Cadete El Vendrell 2024.


El club Tecnificació Priorat-Terres de l’Ebre va estar representat per Clàudia Martí Barrot -48, Karol OSTASZEWKI -50, Rafael Martí Barrot -55, Soraia Guzmán Domènech -70 i Daouda Samb Ndiaye -73.
Quant a resultats destacar a Clàudia que en ¼ de final guanya a la catalana Aya Chiairi, en semifinals a l’andalusa Yahari Domingo López arribant a la final contra la catalana Ivet Beltran Maruenda, quedant Sots campiona
Soraia guanya a la Valenciana Alícia Hinschberger Molto, perdent en ¼ de final contra la Catalana Ariadna Garrido Rodriguez, anant a la repesca on guanya a la judoka canària Isabel Sánchez Vega, i accedeix a la lluita pel bronze contra la catalana Stella Imparato Delminiari, finalitzant en 5a posició.
Rafael guanya a l’Andorra Joan GILABERT, perdent a continuació contra l’aragonès Aitor Rivero Santamaria, i 2n cap de sèrie, anant a la repesca contra el català Ferran Ruiz González, on perd i finalitza 9e.
Per la seva part Karol i Daouda perdent en primera ronda i no tenen opcions de repesca.

X COPA A D'ESPANYA JUNIOR - CIUTAT DE TORTOSA
SUPERCOPA D'ESPANYA INFANTIL - III MEMORIAL CRISTÓBAL DAUDÉN

image.png
image.png

El passat cap de setmana del 13 i 14 de gener al pavelló de Ferreries, a Tortosa, es va realitzar la Supercopa d'Espanya Infantil - III MEMORIAL CRISTÓBAL DAUDÉN i la X Copa A d'Espanya Junior - CIUTAT DE TORTOSA 2024. 

 

El dissabte 13, el club Tecnificació Priorat-Terres de l'Ebre va estar representat per Lluc Sangenis Grau, Jordi Altes Obiols, Ferran de Trastamara Fernández Cortijo, tots al pes -50 kg a la competició elit, i Núria Ventura Pinana al pes +63 kg a la competició promoció. 
Jordi Altes va quedar primer de la seva lliga guanyant a Giorgi LOBJANIDZE i Eduardo SANCHEZ DOBON, passant a bloc final on perd a quarts de final contra Mykyta MYKHAILOV quedant en 5è lloc. 
Lluc Sangenis i Ferran de Trastamara van perdre tots els combats de la seva lliga sense possibilista de passar al bloc final (fent participació).Núria Ventura va quedar 2a, perdent els dos combats que va realitzar contra Judith PELUFO CUEVAS.

 

El diumenge 14, el club Tecnificació Priorat-Terres de l'Ebre va estar representat per Natalia Penas Forné a -52 kg, Andreu Peréz Chaparro a -90 kg i Ainoha Martin Fabregat a -78 kg.
Natalia Penas va guanyar tots els combats de la lliga, primerament guanya a Mar BLANCHART MARIN, després a Gala Maria GARCIA LILLO, també a Elena RAMON RIBAS i per últim guanya a Daniela RIVERO SUAREZ, finalitzant 1a.
Ainoha Martin va guanyar el combat de quarts de final contra Ane SADORNIL ALONSO, en acabat perd a semifinals contra Mama COULIBALY TOURE, anat al combat de final de bronze on perd contra Candela PEREZ MUR, finalitzant 5è.
Andreu Peréz va perdre a vuitens de finals contra Alain LANDA CEBRIAN, anat a combat de repesca que també perd contra Daniel SHAPOVALOV.

ESTADA REIS TORTOSA

Imagen de WhatsApp 2024-01-02 a las 22.07.42_48fdc62d.jpg
Imagen de WhatsApp 2024-01-03 a las 20.34.57_b6c4ad41.jpg
Imagen de WhatsApp 2024-01-03 a las 20.35.24_f7056c0d.jpg

Estada de Reis organitzat pel nostre club els dies 2-3 i 4 de gener, amb assistència de diferents clubs de Catalunya i Andorra.

STAGE DE NADAL A PAMPLONA

Imagen de WhatsApp 2023-12-29 a las 12.11.13_7209a37e.jpg
Imagen de WhatsApp 2023-12-27 a las 21.05.40_1fbf60c1.jpg
Imagen de WhatsApp 2023-12-29 a las 12.37.17_6d30fccb.jpg

Stage de nadal organitzat per la @fnavjudo els dies 27-28-29 amb assitència de diferents clubs de Catalunya, La Rioja, de Castilla y León, del País Vasco.

RÀNQUING JÚNIOR JOSEP PONS I ENTRENAMENT I MENJAR DE NADAL

Cap de setmana intens per al Centre Tecnificació Priorat-Terres de l’Ebre, dissabte 16/12 es va disputa el Ranquing Junior 2023 - Josep Pons amb la participació de Natalia Penas Forne-52, Soraia Guzman Domenech -70, Ainoha Martin Fabregat -78 i Andreu Perez Chaparro -90.
Natalia perd contra Maria Gil judoka del Judo Hospitalet de L’infant per Han Soku make, guanya a Gisela Molina judoka del Club Judo Danes per Fusen-gachi (incompareixença de la seva rival i ha Naroa Fallas judoka del Club Judo Setmenat, aconseguint la medalla d’argent.
Soraia perd contra Laia Margeli judoka del Club Judo Llagosta i contra Ainhoa Carrasco judoka del Club Judo Danes i guanyant a Carla Hildalgo del Club Judo Av Montserrat quedant en el 3r lloc i portant-se el bornze.
Ainoha guanya a Isona Cerro judoka Andorrana i perd contra Maria Mas judoka del Club Judo Lluria quedant 2na i penjant-se l’argent.
Andreu perd contra Aleix Beltran judoka del Club Judo Av Montserrat i no pot accedir a la repesca
El diumenge 17 s’ha portat a terme un entrenament, infables i manualitats de totes les categories del Centre de Tecnificació amb alumnes de totes les delegacions i de les seves seus extraescolars i una assemblea corresponent al 2023.

Imagen de WhatsApp 2023-12-16 a las 13.19.11_9d79a880.jpg
Imagen de WhatsApp 2024-01-03 a las 17.40.43_c8d9151e.jpg
Imagen de WhatsApp 2024-01-03 a las 17.40.44_7fa66637.jpg

CAMPIONAT D'ESPANYA ABSOLUT

El passat dia 01/12 es va portar a terme el Campionat d'Espanya Absolut en el Navarra Arena de Pamplona.
El centre de Tecnificació Priorat-Terres de l'Ebre va estar representat per Natàlia Penas Forne en -52, la qual formava part de la selecció catalana de judo.
Entra en segona ronda on perd contra la canària Daniela Rivero (la qual finalitza 5a) i no tenim opció a repesca.
Una competició on pels nervis de ser el seu primer Absolut no ha pogut demostrar el treball i la qualitat que té.
Ara a seguir treballant perquè no sigui l'últim i a preparar el Rànquing A de Catalunya Júnior.

Captura.JPG

RÀNQUING CATALÀ RAMON SANZ I XXIII VILA DE FALSET

Imagen de WhatsApp 2023-11-25 a las 11.43.56_864f3dfd.jpg
Imagen de WhatsApp 2023-11-25 a las 16.13.14_03040340.jpg
Imagen de WhatsApp 2023-11-26 a las 17.54.51_776524b9.jpg
Imagen de WhatsApp 2023-11-26 a las 17.54.34_0648ea9a.jpg

Cap de setmana intens per al Centre de Tecnificació Priorat -Terres de l'Ebre. Dissabte 25 de novembre al Cem LLars Mundet de la ciutat de Barcelona es portava a terme de matí el Rànquing A Cadet Ramon Sanz i a la tarda la competició de pas de grau.
El nostre club va estar present amb els Cadets: Clàudia Martí Barrot -48, Soraia Guzmán Domènech -70, Karol Ostaszewski -46, Rafa Martí Barrot -55, Adria Roche Luna -66 i Daouda Samb Ndiaye -73 i en pas de grau amb Aaron Cervera Jiménez.
Quant a resultats: Karol guanya en la seva lliga a Artur Casanova del Club Judo la Salle i Enric Gracia del Club Esportiu Santpedor, en semis a Pau Esquius del Club Esportiu Arts Marcials Sancho i en la final a Sergi Alastre del club Esportiu Judo Santpedor aconseguint l'or. Clàudia en 1/4 de final a Noa Reyes del club Associació Esportiva Karate-Judo La Llagosta en semifinals a Aina Hernández del Club De Judo Molins De Rei accedint a la final on guanya per Fusen-gachi (incompareixença de la seva rival, ja que es va lesionar en semifinals).
Rafa perd en primera ronda contra Hugo Alonso del Club Judo Rei, accedint a la repesca on guanya a Adria Cervera de l'Associació Judo Cardedeu, Aniol Dilme del Club Esportiu Vall de Terri, Genis Florenza del Club Judo i Jui-Jitsu Mora arribant a la lluita del bronze contra Marc Bassart del Club Judo La Llagosta al qual també guanya i es porta el bronze. Soraia perd contra Laia Serrat del Club Judo Danes i en la repesca contra Ariadna Garrido del Judo Barbera finalitzant 7a,Daouda guanya a Jaume Coll del Club escola Judo Cambrils, perd contra Darlus Valentin del Judo Barbera anant a la repesca on cau contra Marc Orus del Club Judo Baix Montseny. Adria perd contra Arnau Ferre del Club Judo els Monjos.
Aaron per la seva part guanya 5 combats i aconsegueix els punts per l'examen de segon Dan via competició.

Diumenge 26 de movembre el club va organitzar el XXIII Vila de Falset en les categories Benjamí-Alevi amb participació de Clubs de Catalunya, Comunitat Valenciana i de Toledo, amb un total de 152 judokes on ha regnat el companyerisme i el judo, sent una competició important per al creixement dels judokes d'aquestes categories i per on han passat judokes com Luis Barroso i Airoa Martin Carriches.

COPA A CADET I INFANTIL A BARBASTRO

Imagen de WhatsApp 2023-11-18 a las 17.04.51_310994da.jpg
Imagen de WhatsApp 2023-11-18 a las 17.04.51_77d8edf1.jpg
Imagen de WhatsApp 2023-11-18 a las 17.03.08_581807fc.jpg

Aquets cap de setmana s’ha dut a terme la Copa A Espana Cadet I Infantil Barbastro 2023 on Centre de tecnificació Priorat-Terres de l’Ebre ha estat representat pels judokes Cadets Rafel i Claudia Martí Barrot en -55 i -48 kg respectivament i Karol Ostaszewki - 50i en Infantils per Jordi Altes Obiols, Ferran de Trastamara Fernàndez Cortijo, Lluc Sanguenis Grau, Mateu Guzmán Domènech i Julen Mora Curto.
Pel que fa a Cadets Rafa guanya en primera ronda al judoka extremeny Victor Blanco, perdent en segona contra el judoka basc Cristopher Pena i quedant sense opcions de repesca.
Karol perd en per en primera ronda contra el judoka valencià Bernat Llobet, aconseguint repescar i perdent de nou contra el judoka Castella leones Javier Campos.
Claudia en segona ronda guanya a judoka balear Dina Hamri, en 1/4 de final a la judoka càntabra Daniela Muñiz segona cap de sèrie, en semifinals perd contra la judoka balear Marta Pérez 4a cap de sèrie, anant directe a la final de bronze contra la judoka castellanolleonesa Àngela Higuero a la qual guanya i es penja el bronze.
En quant als infantils: Ferran guanya a l’andorrà Cristian Palacios i al valencià Martin Georgiev passant al bloc final on perd contra l’aragonès Alberto Anoro i finalitza 9e.
Jordi guanya al català Pau Ortega, al Rioja Manel Martínez i perd contra el el valencià Eduardo Sánchez passant al bloc final on per contra el valencià Mykyta Mykhailov i finalitza 9e
Lluc guanya la seu company Julen Mora i perd contra el valencià Samuel Rivadulla passant al bloc final on perd com els seus companys contra un altre cop el valencià Samuel Rivadulla i finalitza 5e
Julen per el dos combats contra Lluc i contra el valencià Samuel Rivadulla sense opció de continuar Mateu per els tres combats contra l’aragonès Eduardo Latras, el càntabre Agustín Morante i el valencià Mykyta Mykhailov.
Ara a prepara el pròxim cap de setmana on es diputarà el Ranquing “A” Cadet Catalunya Ramon Sanz al Cem Mundet (Barcelona)

FASE SECTOR EST ABSOLUT AL CEM LLARS MUNDET I 7a COPA MOIANÈS DE JUDO

Imagen de WhatsApp 2023-11-11 a las 13.25.39_beb5285f.jpg
Imagen de WhatsApp 2023-11-11 a las 13.25.39_02c9adf9.jpg
Imagen de WhatsApp 2023-11-12 a las 14.07.31_441064c5.jpg

Aquest dissabte dia 11 de novembre s'ha portat a terme la fase sector Est absolut al Cem Llars Mundet en la ciutat de Barcelona en la que van competir els millors judokes de la categoria les autonomies de Catalunya, Comunitat Valenciana, Balears i Múrcia.
On han participat els judokes del Centre de Tecnificació Priorat-Terres de l'Ebre Natàlia Penas Forné - 52 i Aaron Cervera Jiménez en -66.
Aaron ha arribat just de forces degut a un procés víric que l'ha tingut pràcticament sense entrenar tota la setmana, perdent contra el judoka valencià Luis Sedano Castells i en la repesca contra el Judoka català Álvaro Barragan López.
Natàlia comença la seva competició en semifinals on guanya a la judoka valenciana Esther Loriente Marin ficant-se en la final contra la judoka catalana Maria Gil Sáez, on perd quedant segona, un resultat que li dona accés a la final del Campionat d'Espanya Absolut de judo, que es disputarà el pròxim 1-2 de desembre a Pamplona.

El diumenge dia 12 de novembre va ser el torn dels Alevins j Benjamins en la 7a Copa Moianès de Judo celebrada al Pavelló Municipal de Moià i organitzada pel Club Judo Moià @davidrocaclubjudomoia
El nostre club va estar representat pels Alevins Aaron Puig i Aitor Gliga i el Benjamí Mehdi Abach.
Bons combats, ben lluitats, a seguir treballant i sumant experiència
Quant a resultats: Medhi 6e, Aarón 5e , Aitor 5è.

50è TROFEU INTERNACIONAL CIUTAT DE BARCELONA, SUPERCOPA D'ESPANYA ABSOLUTA I GALA DE LA FEDERACIÓ CATALANA DE JUDO I D'ALTRES ESPORTS

Imagen de WhatsApp 2023-11-04 a las 13.57.40_038284c3.jpg
Imagen de WhatsApp 2023-11-04 a las 20.14.28_e443126b.jpg

Aquest dissabte dia 03 d'octubre al Cem Mar Bella de la ciutat de Barcelona s'ha celebrat el 50è Trofeu Internacional Ciutat de Barcelona, Supercopa d'Espanya Absoluta de Judo
El nostre club ha estat representat per Natàlia Penas Forne - 52
Natàlia guanya en primera ronda a l'Andorrana Aida Babi, en 1/4 a la Catalana Maria Gil, en semis perd contra la catalana Julià Pérez accedint a la lluita pel bronze contra la Navarresa Ainara Garnika a la qual guanya i es fa en el bronze
Ara a preparar la fase sector Est del Campionat d'Espanya Absolut que és el dissabte vinent.

El m ateix dia, a l'Auditori del Gran Hotel Rey Don Jaime de Castelldefels es va dur a terme la de Gala de la Federació Catalana de Judo i Disciplines Associades, on es va fer el lliurament dels guardons als esportistes, tècnics i clubs més destacats de les darreres temporades. @fedecatjudo
El Centre de Tecnificació Priorat-Terres de l'Ebre va estar present amb la nostra judoca Ainoha Martin Fabregat @ainoha_martinn on va rebre el reconeixement al resultat obtingut en el Campionat d'Espanya Cadet on va finalitzar 3a en la categoria +70
Felicitar a Ainoha perquè continuï treballant com fins ara.

XXII TORNEIG INTERNACIONAL VILA D'AVILÈS, XI MEMORIAL AGUSTÍN PÉREZ, SUPERCOPA D'ESPANYA INFANTIL I CADET.


Aquest cap de setmana s'ha dut a terme el XXII Torneo Internacional Villa d'Aviles, XI Memorial Agustín Pérez, Supercopa d'Espanya Infantil i Cadet.
El nostre club a estat present en la categoria Júnior amb Natàlia Penas Forne -52, Ainoha Martin Fabregat +63 i Andreu Pérez Chaparro, en categoria Infantil amb Jordi Altes Obiols i Lluc Sangenis Grau tots dos en -50.
El dissabte torn dels Juniors, Ainoha perd contra l'andalusa Lucia Estrella, repescant i guanyant a la de la rioja Alejandra Goytia, accedint a la lluita pel bonze on perd contra la portuguesa Sara Barras, finalitzant 5a. Andreu perd contra l'asturià Diego Menéndez, accedint a la repesca on guanya al Rioja Ivan Beni i a l'asturià Adam Sánchez, accedint a la lluita del bronze on perd contra el vas Ibai Vega, finalitzant 5è.
Natàlia guanya en 1/4 a la portuguesa Maria Xavier, en 1/2 a Roxana Rocolta, accedint a la final contra l'asturiana Nayara Cuervo on perd per Shidos, fent-se amb l'argent.
El diumenge torn dels infantils: Lluc perd contra el valencià Eduardo Sánchez i l'asturià Noe Rodríguez i guanyant a l'asturià Jaime Vega, no posant a les finals.
Jordi guanya al gallec Xabier López, el castellanolleonès Hèctor Tobar i l'asturià Diego González accedint al bloc final en 1/8 torna a guanyar un altre cop al gallec Xabier Lopez, en ¼ a l'asturià Dario Pérez i en ½ perd contra l'andalús Matthew Iglesias aconseguint un mes que merescut bronze en la Supercopa Infantil.


Ara a continuar entrenat per a les pròximes competicions.

Al dissabte, també va tenir lloc un entrenament federatiu on van participar part dels nostres judokes.

Imagen de WhatsApp 2023-10-29 a las 08.54.40_c0f71ca7.jpg
entreno.JPG

RANQUING A CATALUNYA INFANTIL EMILIO SERNA I TORNEIG PETIT SAMURAI 21 i 22/10/23

Imagen de WhatsApp 2023-10-22 a las 13.39.51_04be06ec.jpg
web 23-24.jpg


Avui dissabte dia 21 d'octubre al Complex esportiu de Badia del Vallès s'ha dut a terme el Rànquing A Catalunya Infantil "Emilio Serna" El nostre club a participar Jordi Altés Obiols, Lluc Sangenis Grau, Mateu Guzmán Domènec, Ferran de Trastamara Fernández-Cortijo, Julen Curto Móra tots en -50 i Núria Ventura Piñana en +63.
Resultats *Julen Mora* guanya a Arnau Fernández del Princess Margaret School, Aleix Planàs del Judo Dojo Tàrraco, Lluc Sangenis company de club en 1/4, semifinals contra Soleyman Ba de l'Associació Esportiva Gironina De Judo, plantant-se a la final contra Daniel González del Judo Barbera perdent però amb un gran combat quedant 2n. *Jordi Altés* guanya a Edmon Sepoyan del Judo Hospitalet, Biel Fandos de l'Esportiu Arts Marcials Sancho, Mario Crovetto en 1/4 del Judo Blanes arribant a semifinals contra Daniel González (qui finalitzarà campió del rànquing) del Judo Badia on perd i accedeix a la lluita del bronze contra el seu company de club Ferran de Trastamara on el guanya quedant 3r. *Ferran de Trastamara* guanya a Roger Bisbal del Judo Louis, Leo González del Cerdanyola Club Judo Vallès, perdent en 1/4 de final contra Saleyman Ba de l'Associació esportiva de judo gironina, anant a la repesca i guanyant contra Albert Cardona Natació Terrassa, al seu company de club Lluc Sangenis i accedint a la lluita pel bronze contra el seu company de club Jordi Altés on perd quedant 5è. *Lluc Sangenis* guanya a Ricard Subiranas del Judo Ippon Farners perd en 1/4 de finals contra el seu company Julen Móra, accedeix a la repesca guanyant a Aleix Planàs del Judo Dojo Tàrraco i contra el seu company Ferran de Trastamara perdent i finalitzant 7è. *Mateu Guzmán* guanya a Gonzalo Godoy del Judo Els Monjos, perdent contra Daniel González del Judo Badia anant a la repesca on perd contra Jordi Manzano del club Esport 7. *Núria Ventura* ha competit en una lliga on ha guanyat a Anna Martínez del Judo Els Pallaresos, Marcela Nuñez del Esports Triops i perdent contra Judith Pelufo Judo Avda. Montserrat finalitzan 2na

El diumenge va tenir lloc el Taorneig Petit samurai creat per Andreu Pérez, alumne del Club Judo Priorat-Terres de l'Ebre, on els petits del club van fer un petit entrenament i una competició.

RANQUING A CATALUNYA INFANTIL EMILIO SERNA 21/10/23


Avui dissabte dia 21 d'octubre al Complex esportiu de Badia del Vallès s'ha dut a terme el Rànquing A Catalunya Infantil "Emilio Serna" El nostre club a participar Jordi Altés Obiols, Lluc Sangenis Grau, Mateu Guzmán Domènec, Ferran de Trastamara Fernández-Cortijo, Julen Curto Móra tots en -50 i Núria Ventura Piñana en +63.
Resultats *Julen Mora* guanya a Arnau Fernández del Princess Margaret School, Aleix Planàs del Judo Dojo Tàrraco, Lluc Sangenis company de club en 1/4, semifinals contra Soleyman Ba de l'Associació Esportiva Gironina De Judo, plantant-se a la final contra Daniel González del Judo Barbera perdent però amb un gran combat quedant 2n. *Jordi Altés* guanya a Edmon Sepoyan del Judo Hospitalet, Biel Fandos de l'Esportiu Arts Marcials Sancho, Mario Crovetto en 1/4 del Judo Blanes arribant a semifinals contra Daniel González (qui finalitzarà campió del rànquing) del Judo Badia on perd i accedeix a la lluita del bronze contra el seu company de club Ferran de Trastamara on el guanya quedant 3r. *Ferran de Trastamara* guanya a Roger Bisbal del Judo Louis, Leo González del Cerdanyola Club Judo Vallès, perdent en 1/4 de final contra Saleyman Ba de l'Associació esportiva de judo gironina, anant a la repesca i guanyant contra Albert Cardona Natació Terrassa, al seu company de club Lluc Sangenis i accedint a la lluita pel bronze contra el seu company de club Jordi Altés on perd quedant 5è. *Lluc Sangenis* guanya a Ricard Subiranas del Judo Ippon Farners perd en 1/4 de finals contra el seu company Julen Móra, accedeix a la repesca guanyant a Aleix Planàs del Judo Dojo Tàrraco i contra el seu company Ferran de Trastamara perdent i finalitzant 7è. *Mateu Guzmán* guanya a Gonzalo Godoy del Judo Els Monjos, perdent contra Daniel González del Judo Badia anant a la repesca on perd contra Jordi Manzano del club Esport 7. *Núria Ventura* ha competit en una lliga on ha guanyat a Anna Martínez del Judo Els Pallaresos, Marcela Nuñez del Esports Triops i perdent contra Judith Pelufo Judo Avda. Montserrat finalitzan 2na

web 23-24.jpg

CAMPIONAT DE CATALUNYA ABSOLUT 07/10/23

El dissabte 07 d'octubre s'ha portat a terme el Campionat de Catalunya Judo Absolut el nostre club Tecnificació Priorat-Terres de l'Ebre a participar amb Andreu Pérez Chaparro - 90, Ainoha Martin Fabregat - 78, Aaron Cervera Jiménez - 66 i Natàlia Penas Forne - 52.
Quant a resultats: Andreu perd el seu combat contra el judoka Jules BRESSAN del Club Judo Condal , i repescant contra el judoka Edgar IGLESIAS GARCIA del club Judo La Salle Horta, on torna a perdre.
Ainoha comença la competició en 1/4 perden el seu combat contra la judoka Ainoha López del Club Judo Danès accedint a la lluita pel bronze on torna a caure contra la judoka Amèlia SANCHEZ MARTINEZ del Club Tot Judo Reus, i finalitzant 5a.
Aaron guanya el seu combat per ippon contra el judoka Aleix CRIADO de l'Associació Esportiva Karate-Judo La Llagosta, en 1/8 guanya per hansoku make del seu rival el judoka Carl-Gustav KONT del Cerdanyola Judo Club Vallès 2010, en 1/4 torna a guanyar al judoka Jordi ÁLVAREZ del Club Judo Moia, en Semifinals perd contra el judoka Davit NINIASHVILI, del Club Judo Vital Esport, accedint a la lluita del bronze on guanya per abandonament del seu oponent el judoka Enric Alonso del Club Judo Louis emportant-se un merescut bronze.
Natàlia perd el seu combat contra la judoka Jana Cidb del Judo Rei i medalla europea, anant a la repesca contra la judoka Andorrana Alda Babi on guanya per shidos, el que li dona accés a la lluita pel bronze contra la judoka Mar Blanchart, del Club Judo Rei guanyant per Ippon i obtenim el bronze.

386905459_666395658581988_92913286499115780_n.jpg

COPA D'ESPANYA "A" A VALÈNCIA 30/09/23

Aquest dissabte passat dia 30 de setembre s'ha portat a terme la Copa A d'Espanya Júnior de judo Ciutat de València
El centre de tecnificació Priorat-Terres de l'Ebre a participar amb Andreu Pérez Chaparro - 90 i Ainoha Martin Fabregat - 78
Andreu perd en primera ronda contra el judoka Navarro Aritz Lavado Reta fent un bon combat, però sense opció de repesca, Ainoha perd en 1/4 de final contra la judoka basca Lore Austing Garate, arribant a la lluita pel bronze, però torna a perdre contra la judoka valenciana Aitana Sala Canó quedant en 5 e lloc
Ara toca prepara el sènior català que és la setmana vinent.

384936802_256990377295725_8326047952229868813_n.jpg
386180380_1332927040666315_8796869830771933540_n.jpg

XII MEMORIAL DE JUDO SANTIAGO OJEDA SUPER COPA DE ESPANYA EN JUNIOR, ENTRENAMENT FEDERATIU Y STAGE CANET DE BERENGUER 23/09/23

CANARIES.jpg
CANARIES2.jpg
CANET DE BERENGUER.jpg
ENTRENO FEDERATIU.jpg

El dissabte dia 23 de setembre es va porta a terme el XIII MEMORIAL DE JUDO SANTIAGO OJEDA SUPER COPA DE ESPAÑA "A" JUNIOR 2023 a la ciutat de Las Palmas de Gran Canàries on el Centre de Tecnificació Priorat-Terres de l'Ebre, ha estat representat per Natàlia Penas Forne -52, Andreu Perez Chaparro -90 i Ainoha Martin Fabregat -78
Diferent sort per als nostres judokes, Andreu perd el seu combat contra Marcos Martínez i no té opció de repesca, Ainoha competeix en una lliga on perd tres combats i guanya un.
Destacar a Natàlia la qual en 1/4 de final guanya per shidos (amonestacions) a la judoka francesa Ariane MASSAT, en semifinals on guanya per wazari a la judoka madrilenya Paula GONZALEZ SAN FRUTOS, arribant a la final on torna a guanyar per wazari contra la catalana Mar BLANCHART.
Aixi es porta l'or i uns punts molt valuosos per al rànquing de Copes d'Espanya
Ara a continuar preparant les pròximes competicions tant a nivell autonòmic com estatal.


Al mateix dissabte, un grup d'alumnes s'ha desplaçat fins Barcelona per realitzar un entrenament federatiu de judo.

Per altra banda, el centre de tecnificació Priorat-Terres de l'Ebre va participar en l'stage de @judoclubcanet on han estat 3 dies d'entrenament amb sessions tècniques, randoris, tallers de taping @fisioantares, coaching Ivan Salazar i altres on els nostres judokes han pogut gaudir al màxim aquesta experiència

STAGE MANRESA

STAGE MANRESA.jpg

Aquesta passada setmana, del 29-8 al 1-9 vam estar a Manresa al stage de pretemporada del CTJBM amb el grup de competició infantil, cadet i júnior. Vam poder realitzar uns bons entrenaments durant aquests quatre dies amb molts de randoris.
Donant per finalitzada la pretemporada.

DIA DE L'AMIC

amic.jpg

El passat 6 de setembre va tenir lloc el dia de l'amic. On els nostres judokes més petits van disfrutar d'una tarda de judo amb els seus amics.

INICI DE CURS 2023-2024

Imagen de WhatsApp 2023-08-24 a las 11.12.33_c4b6b57c.jpg

El dia 4 de setembre iniciem nou curs de Judo a la delegació de Falset i el dia 5 de setembre iniciem nou curs de Judo a la delegació de Tortosa.


El Judo és un art marcial que, a més a més, és un esport Olímpic molt complet.
En el Judo aprenem a autodefensar-nos i competir. També ens aporta autoestima. I per rematar-ho ens estem divertim fent exercici.
És ideal per la pràctica de nens i adolescents, recomanat per la UNESCO, pels valors que aporta més enllà de la pràctica esportiva com l'amistat, l'autocontrol, el respecte, la modèstia, l'honor, l'honestedat, la valentia i la cortesia.

Imagen de WhatsApp 2023-08-24 a las 11.12.46_4bc74816.jpg

ENTRENAMENT BINEFAR

BINEFAR.jpg

El dia 16 d'agost els judokes del Tecnificació Priorat-Terres de l'Ebre van realitzar un entrenament convidat pel @clubjudobinefar
On van realitzar sessió tècnica i combats per tal de continuar agafant forma en aquesta pretemporada

bottom of page